RSS
szukaj
RSS
A A A K
SmodBIP

Instrukcja korzystania z BIP

Strona podmiotowa składa się z następujących elementów:

- nagłówka (na górze strony) zawierającego logo biuletynu oraz nazwę Podmiotu

- wyszukiwarki (w lewym górnym rogu) - umożliwiającej wyszukanie informacji po słowach kluczowych

- menu przedmiotowego (z lewej strony) zawierającego spis działów stron i podstron - służącego do wybroru kategorii informacji.

- okna głównego - gdzie wyświetlane sa informacje.

-statystyki bieżącej strony - informująca o ilości odwiedzin, dacie utworzenia i publikacji strony oraz osobach odpowiedzialnych za jej treść. Zawarty tu jest również odnośnik do rejestru zmian i archiwum poprzednich wersji strony.

- stopki - na każdej stronie Biuletynu Informacji Publicznej na samym dole strony, na niebieskim tle, wyświetlana jest stopka podająca informacje:

a) Kto jest głównym redaktorem BIP
b) Telefon i fax do gównego redaktora strony
c) Link do strony głównej BIP: www.bip.gov.pl

Kluczowym elementem, wykorzystywanym w celu pozyskiwania informacji znajdujących się w prezentowanym biuletynie, jest menu główne. Wyświetlane jest ono na każdej stronie serwisu, w postaci kolumny z przyciskami, po lewej stronie ekranu.  Aby znaleźć informację należy kliknąć lewym przyciskiem myszy na nazwe strony. W oknie głównym ukaże sie wówczas treśc strony. 
Wyszukiwarka.
Jeśli szukamy stron zawierających żądane słowo lub frazę, należy skorzystać z wyszukiwarki.
Wyszukiwarka przeszukuje zasoby stron informacji publicznej według frazy wpisanej w polu formularza wyszukiwarki. Jeśli dana fraza zostanie odnaleziona, zostanie wyświetlona lista stron zawierających frazę, (tytuły stron, ich streszczenie oraz link do pełnej treści). Aby przejść do wyszukanego dokumentu należy kliknąć myszką na jego nazwie lub linku znajdującym sie pod spodem.Opublikował: Paweł Wierciński
Publikacja dnia: 03.04.2019
Podpisał: Andrzej Bielarczyk
Dokument z dnia: 03.04.2019
Dokument oglądany razy: 1 416